2018 р.
У липні 2018 року студенти 1-3 курсів ФІПМВ пройшли мовно-культурологічну практику у білінгвальному ліцеї ім. Халіла Хібрана у м. Фуенлабрада (Мадрид, Іспанія). Програма стажування, яка тривала з 3.07.2018 р. по 11.07.2018 р., включала знайомство з містами та країнами, через які проходив маршрут практики, а саме: м. Вроцлав (Польща), Брюссель (Бельгія), Мадрид та Толедо (Іспанія). Керівник практики: асистент Будник Т.О.
23-27 липня 2018 року асистент Будник Т.О. взяла участь у роботі 1-t International researcher development week, яка проводилась у м. Гранада (Іспанія) у рамках програми MOBILITY AGREEMENT Ерасмус+ (понад 120 учасників з різних країн Європи та Азії), де обговорювались проблеми та перспективи раціонального використання фінансів, виділених на науково-дослідницьку роботу у вищих навчальних закладах, обміну студентами та викладачами тощо.
Доцент Семенко В.В. пройшов двотижневе підвищення кваліфікації у місті Швебіш-Халль (Баден-Вюртемберг, ФРН) з 12.08.2018 по 25.08.2018, де прослухав країнознавчі семінари за темою: Екологія, енергетичний поворот, довго тривалість; основними завданнями семінарів було ознайомлення з даною тематикою на основі інформаційних пошуків, розмов з експертами, доповідей, та відвідання різноманітних інституцій, різних концепцій та методів передачі країнознавчого матеріалу на заняттях з німецької мови, що передбачало вивчення країнознавчих навчальних цілей, матеріалів для певної цільової групи. Це дало змогу учасникам розробити на основі здобутих знань власні заняття з німецької мови, використовуючи різноманітні методи, з якими вони детально ознайомились під час проведення вищезгаданого семінару, який був доповнений відвідуванням музеїв, нових міст, об’єктів, установ для досягнення поставленої мети, а саме презентації власного заняття із застосуванням навчальних матеріалів, новітньої методики викладання.
2021-2022 рр.
Валентина БОГАТИРЕЦЬ – бінарна лекторка онлайн-курсу «Європейська інтеграція: конфлікти, політика та єдність» у рамках модуля імені Жана Моне (“Doing Europe: Cohesion and Integration in the European Union” ПРОЕКТНИЙ номер – 611388-EPP-1-2019-1-DE-EPPJMO-MODULE), який тривав протягом квітня 2020 року – липня 2021 року у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича на Факультеті історії, політології та міжнародних відносин. Його слухачами стали 52 студенти з Німеччини, Італії, Франції, Кіпру, Південної Кореї, Індії, Туреччини, Греції та України. Серед них студенти 2-го, 3-го та 4-го курсів, які навчаються за фахом міжнародні відносини, міжнародна інформація та політологія. Але вирішальним кроком для подальшої співпраці та участі у новому проєкті “Doing Europe: Cohesion and Integration in the European Union” стала надзвичайно потужна, професійна та креативна командна діяльність наших студентів-культурних дипломатів, які спілкувалися переважно англійською, а також іспанською, німецькою та румунською (європейські мови, які викладаються на нашій кафедрі), що посприяло конструктивному діалогу та взаємозбагаченню досвідом зі студентами інших закладів, а також стало домінантою створення позитивного іміджу не лише Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, а й України, загалом. (https://www.eurosci.net/events/what-eu-means-us-video-students-valentyna-bohatyrets-chnu).
Курс «Проблеми формування політичної свідомості та долучення широких мас (grassroots) до прийняття політичних рішень Євросоюзу», який розглядав проблему громадських ініціатив та активності – тобто колективних дій широкого загалу громадянського суспільства як Європі так і в Україні – став передумовою виховання громадянського світогляду та ідентичності та відстоювання права впливати на публічну політику, і відповідно, сприятиме усвідомленню слухачами їхньої активної громадянської позиції у суспільному контексті. Низові суспільні рухи та громадські ініціативи формують контекст, у якому вони виникають.
Зоя КУДЕЛЬКО – брала участь як експерт-науковець у Міжнародних молодіжних Лінгвостудіях організованих “Cambridge Club, UA037” Київ, Україна за сприяння Чернівецької районної військової адміністрації 21 жовтня 2022 р.
Валентина БОГАТИРЕЦЬ та Зоя КУДЕЛЬКО – були співорганізаторами семінару “The voices of Europeans” організованого університетом міста Зіген, Німеччина, який відбувся 22 грудня 2021 р.
Валентина БОГАТИРЕЦЬ – була співорганізатором Школи геополітичної грамотності організованої кафедрою Міжнародних відносин та суспільних комунікацій Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, яка відбулася 18 листопада 2022 р.